Masters Athletics
Track and Field - World Rankings

 

 


              Oceania Masters Championships - 28/07/08 to 3/08/08              
                            Townsville - Australia                             
                                    Day 2 Results                                    
 
Event 87  M35 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Smythe             M38 NZL                   58:46.00  
 
Event 87  M50 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Gerard Cronly            M51 AUS                         DQ  
 
Event 87  M55 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Keith Rutherford         M59 NZL                 1:06:15.00  
 -- Eric Kemsley             M57 NZL                        DNF  
 
Event 87  M60 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 George White             M63 AUS                   54:08.00  
  2 David Barrett            M60 NZL                 1:07:23.00  
 
Event 87  M65 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anthony Johnson          M68 AUS                 1:04:43.00  
  2 Bryan Thomas             M67 AUS                 1:04:45.00  
 -- Authur Jones             M69 AUS                         DQ  
 -- Roger Lowe               M65 AUS                         DQ  
 
Event 87  M70 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 George Megas             M71 AUS                 1:16:05.00  
 -- Eric Saxby               M71 NZL                         DQ  
 -- Ian Beaumont             M72 AUS                         DQ  
 -- Maurice Hinton           M73 NZL                         DQ  
 
Event 87  M75 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Colin Silcock-Delaney    M75 AUS                 1:14:05.00  
 -- Colin Hainsworth         M78 AUS                         DQ  
 
Event 88  W30 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Justijana Roseman        W33 AUS                   56:51.00  
 
Event 88  W35 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Katie Tahere             W39 NZL                 1:08:35.00  
 
Event 88  W40 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nyle Sunderland          W41 NZL                 1:02:37.00  
 
Event 88  W45 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Annette Tillman          W47 AUS                 1:26:23.00  
 
Event 88  W50 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Barb Bryant              W53 AUS                   58:12.00  
 
Event 88  W55 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Heather Carr             W58 AUS                   56:06.00  
  2 Marlene Gourlay          W56 AUS                 1:01:06.00  
  3 Janet Holmes             W55 AUS                 1:01:29.00  
  4 Sharon McDonald          W55 NZL                 1:03:28.00  
  5 Lynda Woodward           W55 AUS                 1:08:31.00  
  6 Robyn Wales              W56 AUS                 1:16:36.00  
 
Event 88  W60 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Celia Johnson            W60 AUS                 1:10:01.00  
  2 Margaret Trengrove       W64 AUS                 1:14:17.00  
 
Event 88  W65 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sandy Brunner            W66 AUS                 1:01:26.00  
  2 Gwen Steed               W66 AUS                 1:02:35.00  
  3 Sylvia Machin            W67 AUS                 1:06:53.00  
  4 Sally Lynch              W65 AUS                 1:08:29.00  
  5 Joan Purcell             W67 AUS                 1:12:39.00  
  6 Lynne Schickert          W66 AUS                 1:15:28.00  
  7 Ann Henderson            W67 NZL                 1:17:38.00  
 
Event 88  W70 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Margaret Beaumont        W70 AUS                 1:16:19.00  
 
Event 88  W75 10000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Christiane Dauphinet     W77 AUS                 1:18:07.00  

Event 90  Women 60 Metre Sprint 30-34 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Vanessa Beddie           W31 AUS                      12.63  -0.7 
 
Event 91  Women 60 Metre Sprint 35-39 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ranell Hobson            W36 AUS                       8.16  -0.7 
  2 Rosanne Cruickshanks     W39 AUS                       9.49  -0.7 
 
Event 92  Women 60 Metre Sprint 45-49 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Marie Kay                W48 AUS                       8.41  -0.8 
  2 Debbie Lance             W46 AUS                       8.73  -0.8 
  3 Lyn Newman               W46 AUS                       8.78  -0.8 
  4 Sue Bourke               W48 AUS                       8.97  -0.8 
  5 Patricia Petersen        W49 AUS                       9.49  -0.8 
  6 Karel McClintock         W47 AUS                       9.88  -0.8 
 
Event 93  Women 60 Metre Sprint 50-54 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Margaret Smith           W54 AUS                       9.25  -1.0 
  2 Sharon Gibbins           W50 AUS                       9.26  -1.0 
  3 Noela Brameld            W54 AUS                       9.67  -1.0 
  4 Noeline Burden           W54 NZL                       9.71  -1.0 
  5 Jill Taylor              W52 AUS                      10.03  -1.0 
  6 Denise Quinn             W52 AUS                      10.09  -1.0 
 
Event 94  Women 60 Metre Sprint 55-59 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Janette Turner           W59 AUS                       9.91  -1.6 
  2 Loraine Baron            W59 AUS                      10.02  -1.6 
 
Event 95  Women 60 Metre Sprint 60-64 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Margaret Taylor          W60 AUS                       9.68  -1.2 
  2 Jean Hampson             W63 AUS                      10.38  -1.2 
  3 Valmai Padget            W64 AUS                      10.40  -1.2 
  4 Hazel McDonnell          W61 AUS                      10.47  -1.2 
 
Event 96  Women 60 Metre Sprint 65-69 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Glynn Boyce              W66 AUS                      10.88  -0.2 
  2 Lynne Schickert          W66 AUS                      13.05  -0.2 
  3 Noreen Parrish           W66 AUS                      45.00  -0.2 
 
Event 97  Women 60 Metre Sprint 70-74 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Margaret Peters          W74 NZL                      10.01  -0.5 
  2 Corinne Collins          W72 AUS                      10.83  -0.5 
  3 Annette Horsnell         W70 AUS                      10.86  -0.5 
  4 Julie Williams           W71 NZL                      11.11  -0.5 
  5 Yvonne Hines             W71 AUS                      11.69  -0.5 
  6 Constance Larmour        W73 AUS                      11.99  -0.5 
  7 Teaukura-Oruru Matenga   W74 COK                      13.86  -0.5 
 
Event 98  Women 60 Metre Sprint 75-79 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Colleena Blair           W78 NZL                      12.66  -1.3 
  2 Marcia Petley            W79 NZL                      12.71  -1.3 
  3 Glasina Van-Der-Veeken   W77 NZL                      13.14  -1.3 
  3 Gwen Gleeson             W79 AUS                      13.14  -1.3 
 
Event 99  Women 60 Metre Sprint 80-84 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Shirley Brasher          W81 AUS                      14.13  -1.3 
 
Event 100  Men 60 Metre Sprint 30-34 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Travis Venema            M33 AUS                       7.19   3.2 
  2 David Scott              M34 AUS                       8.20   3.2 
 
Event 101  Men 60 Metre Sprint 35-39 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jason Burt               M35 AUS                       7.83   3.2 
 
Event 102  Men 60 Metre Sprint 40-44 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mark Macfarlane          M44 NZL                       7.87  -0.4 
  2 John Turner              M40 NZL                       8.10  -0.4 
  3 Gregory Brush            M40 NZL                       8.28  -0.4 
  4 Ken Dickson              M42 AUS                       8.32  -0.4 
 
Event 103  Men 60 Metre Sprint 45-49 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gary Rawson              M48 NZL                       7.67   0.5 
  2 Colin Smith              M45 AUS                       7.89   0.5 
  3 David Chique             M45 AUS                       8.08   0.5 
 
Event 104  Men 60 Metre Sprint 50-54 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Leo Kennedy              M50 AUS                       7.87  -0.1 
  2 Dennis O'Leary           M53 NZL                       8.06  -0.1 
  3 Jeff Sagar               M53 AUS                       8.35  -0.1 
  4 Noel Barff               M52 PYF                       8.64  -0.1 
  5 Kevin Watson             M51 NZL                       9.32  -0.1 
 
Event 105  Men 60 Metre Sprint 55-59 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Richard Wearmouth        M56 AUS                       8.23  -0.5 
  2 Bill Carr                M59 AUS                       8.72  -0.5 
  3 Rob Antoniolli           M56 AUS                       8.89  -0.5 
  4 David Lobb               M56 COK                       9.17  -0.5 
  5 Paul Chaplain            M59 AUS                       9.28  -0.5 
 
Event 106  Men 60 Metre Sprint 60-64 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wayne Cousins            M61 AUS                       8.40   0.5 
  2 Garry Maher              M61 AUS                       8.86   0.5 
  3 Ross McBeth              M61 NZL                       8.90   0.5 
  4 Harry Giles              M64 AUS                       9.02   0.5 
  5 Selwyn Hawken            M62 AUS                       9.68   0.5 
  6 Jacques Restoin          M60 NCL                       9.83   0.5 
 
Event 107  Men 60 Metre Sprint 65-69 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Neville McIntyre         M65 AUS                       8.36  -0.2 
  2 Colin Buyers             M65 AUS                       8.50  -0.2 
  3 Michael Stevenson        M68 AUS                       8.91  -0.2 
  4 Fred Turner              M66 AUS                       8.95  -0.2 
  5 Allan Elliott            M65 AUS                       9.25  -0.2 
  6 Ron Munro                M69 NZL                       9.45  -0.2 
  7 Noel Donohoe             M67 AUS                      10.78  -0.2 
  8 Tamarua Herman           M66 COK                      14.96  -0.2 
 
Event 108  Men 60 Metre Sprint 70-74 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 David Clive              M71 AUS                       9.02  -0.6 
  2 Graeme Noden             M70 AUS                       9.05  -0.6 
  3 Donald Chambers          M71 AUS                       9.22  -0.6 
  4 W.Paul Boyce             M71 AUS                       9.99  -0.6 
  5 Max Brook                M72 AUS                      10.08  -0.6 
 
Event 109  Men 60 Metre Sprint 75-79 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Max Wood                 M75 NZL                       9.58   0.1 
  2 Colin O'Brien            M77 NZL                      10.95   0.1 
  3 Hugh Thomsen             M77 AUS                      11.31   0.1 
 
Event 110  Men 60 Metre Sprint 80-84 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Norm Windred             M80 AUS                       9.89   0.4 
  2 Bruce Wotherspoon        M84 NZL                      10.64   0.4 
  3 Maurice Dauphinet        M82 AUS                      10.73   0.4 
  4 Jim Sinclair             M83 AUS                      11.52   0.4 
  5 Gil Durey                M80 AUS                      20.65   0.4 
 
Event 111  Women 800 Metre Run 30-34 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anne Venema              W30 AUS                    2:38.90  
 
Event 112  Women 800 Metre Run 35-39 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Petrina Brown            W39 AUS                    2:33.31  
  2 Cristine Suffolk         W38 AUS                    2:41.10  
  3 Jennie George            W37 COK                    2:48.13  
  4 Caroline Chapman         W37 AUS                    3:19.81  
 
Event 113  Women 800 Metre Run 40-44 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Amanda Coombe            W40 AUS                    2:37.19  
  2 Sue Walter               W43 NZL                    2:46.01  
  3 Alison Kirkwood          W42 COK                    2:54.08  
 
Event 114  Women 800 Metre Run 45-49 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cris Penn                W49 AUS                    2:28.51  
  2 Katrina Philip           W46 AUS                    2:33.71  
  3 Sally Anne Taylor        W46 AUS                    2:38.64  
  4 Carol Chettleburgh       W45 NZL                    2:43.70  
  5 Karen Lakin              W45 AUS                    2:48.35  
  6 Mona Henderson           W46 COK                    3:39.87  
 
Event 115  Women 800 Metre Run 50-54 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Marcia Sheer             W50 AUS                    2:46.77  
  2 Sue Ross                 W51 NZL                    2:47.83  
  3 Dalise Sanderson         W52 NZL                    2:49.55  
  4 Victoria Adams           W54 NZL                    3:03.72  
 
Event 116  Women 800 Metre Run 55-59 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kathy Sims               W57 AUS                    2:52.72  
  2 Tui Ashe                 W57 NZL                    2:56.79  
  3 Paula Moorhouse          W59 AUS                    2:57.50  
  4 Shona Kelly              W57 NZL                    3:41.48  
 
Event 117  Women 800 Metre Run 60-64 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jean Hampson             W63 AUS                    3:20.71  
  2 Ros Driscoll             W60 AUS                    3:22.29  
  3 Margaret Fraser          W64 NZL                    3:52.18  
 
Event 118  Women 800 Metre Run 65-69 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosalind Holgate         W67 AUS                    3:50.27  
 
Event 119  Women 800 Metre Run 70-74 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Corinne Collins          W72 AUS                    3:52.68  
  2 Dawn Cumming             W74 NZL                    4:00.15  
  3 Anne Young               W73 AUS                    4:09.00  
  4 Theresa Jones            W70 AUS                    4:48.05  
 
Event 120  Women 800 Metre Run 75-79 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Glasina Van-Der-Veeken   W77 NZL                    4:31.27  
 
Event 121  Women 800 Metre Run 80-84 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shirley Brasher          W81 AUS                    4:54.39  
 
Event 122  Men 800 Metre Run 30-34 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Daniel Mellish           M30 AUS                    2:04.02  
 
Event 123  Men 800 Metre Run 35-39 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrew Keane             M37 AUS                    2:04.85  
  2 Christopher Colwill      M35 AUS                    2:09.12  
 
Event 124  Men 800 Metre Run 40-44 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mark Macfarlane          M44 NZL                    2:20.71  
  2 Brendan Magill           M44 NZL                    3:08.95  
 
Event 125  Men 800 Metre Run 45-49 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Colin Smith              M45 AUS                    2:21.71  
  2 Joseph Kemei             M48 AUS                    2:21.92  
  3 Andrew Ross              M48 NZL                    2:22.50  
  4 Norman White             M49 AUS                    2:31.45  
 
Event 126  Men 800 Metre Run 50-54 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrew Stark             M50 NZL                    2:04.98  
  2 John Morton              M50 AUS                    2:10.27  
  3 Ian Calder               M51 NZL                    2:12.05  
  4 Murray Hart              M51 NZL                    2:20.04  
  5 Ray Gartrell             M51 AUS                    3:27.74  
 
Event 127  Men 800 Metre Run 55-59 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Lamb                M58 AUS                    2:24.03  
  2 Michael Morrissey        M55 NZL                    2:25.78  
  3 Bob Pearce               M56 AUS                    2:28.23  
  4 Ducan McAuley            M58 AUS                    2:29.09  
  5 Rob Antoniolli           M56 AUS                    2:32.70  
  6 Peter Tutty              M57 NZL                    2:34.05  
  7 Steve Hastie             M59 AUS                    2:44.26  
  8 Paul Chaplain            M59 AUS                    3:16.47  
 
Event 128  Men 800 Metre Run 60-64 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin Auster            M62 AUS                    2:25.60  
  2 Geoff Sims               M60 AUS                    2:26.65  
  3 Peter King               M62 NZL                    2:31.07  
  4 Karl Kunz                M62 THA                    2:31.65  
  5 Murray Clarkson          M61 NZL                    2:38.22  
  6 Noel Wright              M61 AUS                    2:47.38  
  7 Ian Blyth                M60 NZL                    2:50.12  
  8 John Lyftogt             M62 NZL                    2:52.39  
  9 Allan Gardiner           M64 NZL                    3:04.56  
 10 Stanley Miller           M64 AUS                    3:12.64  
 
Event 129  Men 800 Metre Run 65-69 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Barry Jones              M65 NZL                    2:29.15  
  2 Richard Trembath         M66 AUS                    2:30.51  
  3 Peter Sandery            M67 AUS                    2:33.09  
  4 Malcolm Fraser           M69 NZL                    2:41.22  
  5 Bob Schickert            M66 AUS                    2:48.41  
  6 Geoffrey Francis         M66 AUS                    2:53.58  
  7 John Spinney             M68 AUS                    2:55.60  
  8 Ronald Price             M65 NZL                    3:18.69  
  9 Norris Wyatt             M66 NZL                    3:22.25  
 10 Alf Lakin                M67 AUS                    3:22.37  
 
Event 130  Men 800 Metre Run 70-74 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Brian Morling            M70 AUS                    2:52.37  
  2 Tony Booth               M70 AUS                    2:53.46  
  3 Frank Rogers             M72 AUS                    2:57.47  
  4 Max Brook                M72 AUS                    3:02.08  
  5 Dave Eastmond            M70 NZL                    3:08.05  
  6 Peter Hanson             M71 NZL                    3:13.09  
  7 Colin Trengove           M70 NZL                    3:20.24  
 
Event 131  Men 800 Metre Run 75-79 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ellis Goodyear           M77 NZL                    3:22.42  
  2 Hector Mein              M78 NZL                    3:34.15  
  3 Robert Heseltine         M75 NZL                    3:52.85  
  4 Colin Silcock-Delaney    M75 AUS                    4:51.91  
 
Event 132  Men 800 Metre Run 80-84 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jim Sinclair             M83 AUS                    4:16.90  
 
Event 133  Men 800 Metre Run 85-89 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Eric DeLautour           M88 NZL                    3:37.99  
Event 134  Women Shot Put Shot 3 70-74 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Joyce Schmidt            W72 AUS                      7.44m  
  2 Val Worrell              W73 AUS                      6.58m  
  3 Patrica Drayton          W72 NZL                      6.52m  
  4 Annette Horsnell         W70 AUS                      6.31m  
  5 Mary Wahren              W74 AUS                      6.03m  
  6 Yvonne Hines             W71 AUS                      5.75m  
  7 Gwyn Heseltine           W70 NZL                      5.61m  
  8 Jean Thew                W72 AUS                      5.06m  
  9 Julie Williams           W71 NZL                      4.96m  
 10 Teaukura-Oruru Matenga   W74 COK                      4.85m  
 
Event 135  Women Shot Put Shot 1 30-34 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vanessa Beddie           W31 AUS                      5.24m  
 
Event 136  Women Shot Put Shot 1 35-39 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Veronique Boyer          W36 PYF                     10.07m  
  2 Roselyn Zimmerman        W37 AUS                      7.27m  
  3 Rosanne Cruickshanks     W39 AUS                      6.27m  
  4 Jennie George            W37 COK                      6.25m  
 
Event 137  Women Shot Put Shot 1 40-44 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Christine McCahill       W43 NZL                     11.30m  
  2 Colleen Walters          W42 AUS                      9.12m  
  3 Kristin Henricks         W41 AUS                      7.45m  
 
Event 138  Men Hammer Green Cage 60-64 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kevin Bradley            M64 NZL                     46.74m  
  2 Graeme Rose              M64 AUS                     45.58m  
  3 Phillip Cox              M62 NZL                     40.13m  
  4 John Reynolds            M64 AUS                     35.31m  
  5 Ray Green                M63 AUS                     32.13m  
  6 Peter Clark              M63 AUS                     31.11m  
  7 David Wookey             M64 AUS                     26.23m  
  8 Rob Young                M64 AUS                     25.99m  
  9 Selwyn Hawken            M62 AUS                     25.78m  
 
Event 139  Women Shot Put Shot 1 45-49 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jayne Hardy              W45 AUS                      9.90m  
  2 Mona Henderson           W46 COK                      8.79m  
  3 Karel McClintock         W47 AUS                      8.33m  
  4 Lesley Dawson            W49 AUS                      8.04m  
  5 Annette Wilson           W46 AUS                      7.73m  
  6 Roxann Callcott          W46 AUS                      7.21m  
  7 Melanie Watson           W49 NZL                      5.71m  
  8 Annette Tillman          W47 AUS                      5.39m  
 
Event 140  Women Shot Put Shot 3 75-79 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Heather Doherty          W75 AUS                      7.24m  
  2 Colleena Blair           W78 NZL                      6.34m  
  3 Glad McKeown             W76 AUS                      5.96m  
  4 Glasina Van-Der-Veeken   W77 NZL                      5.02m  
 
Event 141  Women Shot Put Shot 3 85-89 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pauline Purser           W85 NZL                      4.21m  
 
Event 143  Men Hammer Green Cage 40-44 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rene' Otto               M41 NZL                     40.92m  
  2 Aaron Bonney             M40 AUS                     28.31m  
  3 Ken Dickson              M42 AUS                     25.31m  
 
Event 144  Men Hammer Green Cage 45-49 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mark Cepak               M49 AUS                     28.79m  
  2 Simon Butler-White       M49 AUS                     26.54m  
 
Event 145  Men Hammer Green Cage 50-54 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lajos Joni               M53 AUS                     40.86m  
  2 Joseph Bradley           M54 NZL                     34.50m  
  3 Andrew Atkinson-Howatt   M51 AUS                     33.54m  
  4 Barry Mullins            M51 AUS                     31.90m  
 
Event 146  Women Triple Jump Pit 4 30-34 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Vanessa Beddie           W31 AUS                      4.51m   0.3 
 
Event 147  Women Triple Jump Pit 4 35-39 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Veronique Boyer          W36 PYF                     11.36m  -1.5 
  2 Ranell Hobson            W36 AUS                      9.54m  -1.3 
 
Event 148  Women Triple Jump Pit 4 45-49 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Angelina Crowther        W45 AUS                      7.92m  -1.3 
  2 Annette Wilson           W46 AUS                      5.85m  -2.0 
 
Event 149  Women Triple Jump Pit 4 50-54 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Denise Quinn             W52 AUS                      7.83m  -1.1 
  2 Noeline Burden           W54 NZL                      7.63m  -1.9 
  3 Takau Moeka'a            W52 COK                      6.99m  -1.2 
 
Event 150  Women Shot Put Shot 1 50-54 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Winifred Harding         W52 NZL                     10.69m  
  2 Sharon Gibbins           W50 AUS                     10.09m  
  3 Heather Saltzer          W54 AUS                      8.83m  
  4 Jill Taylor              W52 AUS                      8.36m  
  5 Claire Giles             W51 NZL                      7.92m  
  6 Margaret Smith           W54 AUS                      7.80m  
  7 Takau Moeka'a            W52 COK                      7.55m  
  8 Brenda McDowell          W54 AUS                      7.30m  
 
Event 151  Men Hammer Green Cage 55-59 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Richard Davison          M58 NZL                     41.64m  
  2 Mark Johnston            M55 AUS                     40.67m  
  3 Bob Banens               M59 AUS                     38.56m  
  4 Tom Montague             M57 AUS                     19.92m  
 
Event 152  Men Hammer Green Cage 65-69 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Keith James              M66 AUS                     33.17m  
  2 Roy Skuse                M67 NZL                     24.75m  
  3 Douglas Magin            M67 AUS                     24.38m  
 
Event 153  Women Triple Jump Pit 4 55-59 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nancy Bowmar             W57 NZL                      7.13m  -0.3 
  2 Loraine Baron            W59 AUS                      6.80m  -1.3 
 
Event 154  Women Triple Jump Pit 4 60-64 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Margaret Taylor          W60 AUS                      9.22m  -0.5 
  2 Betty Hawken             W60 AUS                      3.97m  -1.6 
 
Event 155  Women Triple Jump Pit 4 65-69 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Glen Watts               W68 NZL                      5.62m  -1.1 
  2 Lynne Schickert          W66 AUS                      5.50m  -2.9 
 
Event 156  Women Triple Jump Pit 4 70-74 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Yvonne Hines             W71 AUS                      4.76m   0.2 
 
Event 157  Women Triple Jump Pit 4 75-79 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Colleena Blair           W78 NZL                      4.52m  -0.4 
 
Event 158  Women Triple Jump Pit 4 80-84 years
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Shirley Brasher          W81 AUS                      4.70m  -0.8 
 
Event 159  Men Hammer Silver Cage 70-74 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ken Priestley            M70 AUS                     42.79m  
  2 Thomas Hancock           M72 AUS                     41.87m  
  3 Raymond Laurie           M73 NZL                     27.48m  
  4 Donald Chambers          M71 AUS                     26.40m  
  5 Bryan Slattery           M71 NZL                     22.04m  
  6 Cec Beesley              M73 AUS                     21.71m  
  7 Alan Hunter              M71 NZL                     19.92m  
 
Event 160  Men Hammer Silver Cage 75-79 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Arvo Ropelin             M75 AUS                     26.22m  
  2 John McClelland          M75 AUS                     23.35m  
  3 Kerry Thew               M75 AUS                     22.15m  
  4 Colin Hainsworth         M78 AUS                     16.12m  
 
Event 161  Women Shot Put Shot 1 60-64 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mary Thomas              W64 AUS                      9.66m  
  2 Rhondda Dundas           W63 AUS                      9.49m  
  3 Beverley Hamilton        W62 AUS                      9.21m  
  4 Hazel McDonnell          W61 AUS                      7.16m  
  5 Astrid Rose              W64 AUS                      7.10m  
  6 Lynn Donaldson           W62 NZL                      6.98m  
  7 Betty Hawken             W60 AUS                      4.66m  
  8 Wendy O'Brien            W60 AUS                      4.04m  
 
Event 162  Women Shot Put Shot 1 55-59 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Christine Schultz        W57 AUS                     10.28m  
  2 Denise Palmer            W56 AUS                      9.82m  
  3 Tui Ashe                 W57 NZL                      8.34m  
  4 Nancy Bowmar             W57 NZL                      6.86m  
  5 Adriana Van Brockel      W56 AUS                      6.76m  
  6 Teraimateatia Hill       W57 COK                      6.61m  
  7 Loraine Baron            W59 AUS                      6.17m  
  8 Lorraine Mussett         W59 AUS                      5.97m  
 
Event 163  Women Shot Put Shot 3 65-69 years
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jan Banens               W66 AUS                      7.81m  
  2 Raylea Rudov             W65 AUS                      7.65m  
  3 Glynn Boyce              W66 AUS                      7.61m  
  4 Barbara Bird             W68 NZL                      7.19m  
  5 Jennifer Bourke          W68 AUS                      7.04m  
  6 Glen Watts               W68 NZL                      6.97m  
  7 Valerie Babe             W69 NZL                      5.84m  
Event 164  Decathlon: #6 Men Short Hurdles 60-64 years Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Tom Barber               M60 AUS                      21.03  -1.7  435  
  2 Selwyn Hawken            M62 AUS                      22.90  -1.7  300  
 
Event 165  Decathlon: #6 Men Short Hurdles 65-69 years Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Nick Bannenberg          M68 AUS                      23.00  -1.7  419  
  2 Kevin Blewitt            M69 AUS                      25.04  -1.7  285  
  3 Noel Donohoe             M67 AUS                      28.99  -1.7   97  
 
Event 166  Decathlon: #6 Men Short Hurdles 70-74 years Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Donald Chambers          M71 AUS                      15.93  -5.5  751  
  2 Ken Daniels              M70 AUS                      17.88  -5.5  546  
 -- Trevor Cowley            M73 NZL                        DNF  -5.5 
 -- Aneurin Evans            M70 AUS                        DNF  -5.5 
 
Event 167  Decathlon: #7 Men Discus Silver Cage 60-64 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Selwyn Hawken            M62 AUS                     28.49m   504  
  2 Tom Barber               M60 AUS                     27.34m   478  
 
Event 168  Decathlon: #7 Men Discus Silver Cage 65-69 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Blewitt            M69 AUS                     31.91m   663  
  2 Nick Bannenberg          M68 AUS                     31.84m   661  
  3 Noel Donohoe             M67 AUS                     25.18m   494  
 
Event 169  Decathlon: #7 Men Discus Silver Cqge 70-74 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aneurin Evans            M70 AUS                     27.55m   642  
  2 Ken Daniels              M70 AUS                     26.71m   619  
  3 Trevor Cowley            M73 NZL                     21.83m   481  
  4 Donald Chambers          M71 AUS                     20.56m   446  
 
Event 170  Decathlon: #6 Men Short Hurdles 30-34 years Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Brad Osborn              M34 AUS                      17.99  -3.2  499  
 
Event 171  Decathlon: #6 Men Short Hurdles 35-39 years Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Richard Norris           M37 AUS                      19.31  -3.2  406  
  2 Jason Burt               M35 AUS                      21.00  -3.2  274  
 
Event 172  Decathlon: #6 Men Short Hurdles 45-49 years Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Matthew Muell            M46 AUS                      18.62  -0.1  616  
  2 David Rondon             M47 NZL                      21.58  -0.1  366  
  3 Simon Butler-White       M49 AUS                      21.83  -0.1  348  
  4 Kevin Fisher             M49 AUS                      22.13  -0.1  327  
  5 Neil Gray                M49 AUS                      24.05  -0.1  205  
 
Event 173  Decathlon: #6 Men Short Hurdles 50-54 years Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Paul Hallet              M53 AUS                      18.34  -1.8  536  
  2 Robert Hanbury-Brown     M51 AUS                      22.31  -1.8  224  
 -- Andrew Atkinson-Howatt   M51 AUS                        DNF  -1.8 
 
Event 174  Decathlon: #6 Men Short Hurdles 55-59 years Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Vasyl Shuter             M59 AUS                      22.40  -1.8  321  
  2 Viddy Jermacans          M59 AUS                      22.88  -1.8  289  
 
Event 175  Decathlon: #8 Men Pole Vault 60-64 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tom Barber               M60 AUS                      1.90m   309  
  2 Selwyn Hawken            M62 AUS                      1.80m   277  
 
Event 176  Decathlon: #8 Men Pole Vault 65-69 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Blewitt            M69 AUS                      1.80m   333  
  2 Nick Bannenberg          M68 AUS                      1.50m   225  
 -- Noel Donohoe             M67 AUS                         NH  
 
Event 177  Decathlon: #8 Men Pole Vault 70-74 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ken Daniels              M70 AUS                      2.00m   496  
  2 Aneurin Evans            M70 AUS                      1.80m   406  
  3 Donald Chambers          M71 AUS                      1.50m   277  
  3 Trevor Cowley            M73 NZL                      1.50m   277  
 
Event 178  Decathlon: #7 Men Discus Silver Cage 30-34 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brad Osborn              M34 AUS                     31.69m   498  
 
Event 179  Decathlon: #7 Men Discus Silver Cage 35-39 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jason Burt               M35 AUS                     25.69m   380  
  2 Richard Norris           M37 AUS                     23.48m   338  
 
Event 180  Decathlon: #7 Men Discus Silver Cage 45-49 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simon Butler-White       M49 AUS                     26.15m   415  
  2 Matthew Muell            M46 AUS                     24.37m   378  
  3 David Rondon             M47 NZL                     23.86m   368  
  4 Kevin Fisher             M49 AUS                     20.06m   292  
  5 Neil Gray                M49 AUS                     18.94m   270  
 
Event 181  Decathlon: #7 Men Discus Silver Cage 50-54 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Atkinson-Howatt   M51 AUS                     34.88m   561  
  2 Robert Hanbury-Brown     M51 AUS                     34.63m   556  
  3 Paul Hallet              M53 AUS                     31.34m   491  
 
Event 182  Decathlon: #7 Men Discus Silver Cage 55-59 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Viddy Jermacans          M59 AUS                     24.85m   411  
  2 Vasyl Shuter             M59 AUS                     21.44m   339  
 
Event 183  Heptathlon: #5 Women Long Jump Pit 1 35-39 years Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lynette Smith            W37 AUS                      4.42m  -2.4  451  
 
Event 184  Heptathlon: #5 Women Long Jump Pit 1 50-54 years Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Noeline Burden           W54 NZL                      3.40m  -0.2  371  
 
Event 185  Heptathlon: #5 Women Long Jump Pit 1 60-64 years Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Marj Allison             W63 AUS                      3.66m  -2.3  654  
 
Event 186  Heptathlon: #5 Women Long Jump Pit 1 65-69 years Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lesley Hamilton          W65 AUS                      2.87m  -1.2  441  
 
Event 187  Heptathlon: #5 Women Long Jump Pit 1 70-74 years Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Judy Hammond             W70 NZL                      2.95m  -1.6  595  
 
Event 188  Heptathlon: #6 Women Javelin Jav 1 35-39 years Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lynette Smith            W37 AUS                     33.91m   551  
 
Event 189  Heptathlon: #6 Women Javelin Jav 1 50-54 years Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Noeline Burden           W54 NZL                     10.27m   179  
 
Event 190  Heptathlon: #6 Women Javelin Jav 1 60-64 years Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marj Allison             W63 AUS                     18.48m   519  
 
Event 191  Heptathlon: #6 Women Javelin Jav 1 65-69 years Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lesley Hamilton          W65 AUS                     18.04m   577  
 
Event 192  Heptathlon: #6 Women Javelin Jav 1 70-74 years Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Judy Hammond             W70 NZL                     14.37m   513  
 
Event 193  Decathlon: #8 Men Pole Vault 30-34 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brad Osborn              M34 AUS                      3.20m   406  
 
Event 194  Decathlon: #8 Men Pole Vault 35-39 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jason Burt               M35 AUS                      2.40m   240  
 -- Richard Norris           M37 AUS                         NH  
 
Event 195  Decathlon: #8 Men Pole Vault 45-49 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 David Rondon             M47 NZL                      3.10m   522  
  2 Matthew Muell            M46 AUS                      2.60m   371  
  3 Neil Gray                M49 AUS                      2.50m   342  
  4 Simon Butler-White       M49 AUS                      2.20m   262  
  5 Kevin Fisher             M49 AUS                      1.20m    42  
 
Event 196  Decathlon: #8 Men Pole Vault 50-54 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Hallet              M53 AUS                      2.50m   396  
  2 Robert Hanbury-Brown     M51 AUS                      2.40m   364  
  3 Andrew Atkinson-Howatt   M51 AUS                      1.20m    56  
 
Event 197  Decathlon: #8 Men Pole Vault 55-59 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vasyl Shuter             M59 AUS                      2.00m   291  
  1 Viddy Jermacans          M59 AUS                      2.00m   291  
 
Event 198  Decathlon: #9 Men Javelin Jav 1 60-64 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Selwyn Hawken            M62 AUS                     27.72m   457  
  2 Tom Barber               M60 AUS                     22.38m   343  
 
Event 199  Decathlon: #9 Men Javelin Jav 1 65-69 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Blewitt            M69 AUS                     29.91m   579  
  2 Nick Bannenberg          M68 AUS                     25.24m   466  
  3 Noel Donohoe             M67 AUS                     20.66m   357  
 
Event 200  Decathlon: #9 Men Javelin Jav 1 70-74 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ken Daniels              M70 AUS                     31.98m   675  
  2 Trevor Cowley            M73 NZL                     24.35m   479  
  3 Donald Chambers          M71 AUS                     23.03m   445  
  4 Aneurin Evans            M70 AUS                     16.54m   283  
 
Event 201  Heptathlon: #7 Women 800 Metre Run 35-39 years Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lynette Smith            W37 AUS                    2:46.41   502  
 
Event 202  Heptathlon: #7 Women 800 Metre Run 50-54 years Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Noeline Burden           W54 NZL                    3:09.85   471  
 
Event 203  Heptathlon: #7 Women 800 Metre Run 60-64 years Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marj Allison             W63 AUS                    2:53.86   892  
 
Event 204  Heptathlon: #7 Women 800 Metre Run 65-69 years Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lesley Hamilton          W65 AUS                    3:50.31   552  
 
Event 205  Heptathlon: #7 Women 800 Metre Run 70-74 years Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Judy Hammond             W70 NZL                    3:53.14   716  
 
Event 206  Decathlon: #9 Men Javelin Jav 1 30-34 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brad Osborn              M34 AUS                     34.63m   365  
 
Event 207  Decathlon: #9 Men Javelin Jav 1 35-39 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jason Burt               M35 AUS                     39.81m   464  
 
Event 208  Decathlon: #9 Men Javelin Jav 1 45-49 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Fisher             M49 AUS                     36.95m   521  
  2 Simon Butler-White       M49 AUS                     34.43m   475  
  3 Neil Gray                M49 AUS                     30.73m   409  
  4 David Rondon             M47 NZL                     28.86m   376  
  5 Matthew Muell            M46 AUS                     27.39m   351  
 
Event 209  Decathlon: #9 Men Javelin Jav 1 50-54 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Atkinson-Howatt   M51 AUS                     45.89m   718  
  2 Robert Hanbury-Brown     M51 AUS                     36.21m   534  
  3 Paul Hallet              M53 AUS                     30.40m   426  
 
Event 210  Decathlon: #9 Men Javelin Jav 1 55-59 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vasyl Shuter             M59 AUS                     27.00m   413  
  2 Viddy Jermacans          M59 AUS                     21.54m   303  
 
Event 211  Decathlon: #10 Men 1500 Metre Run 60-64 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tom Barber               M60 AUS                    7:30.40   292  
  2 Selwyn Hawken            M62 AUS                    8:04.62   188  
 
Event 212  Decathlon: #10 Men 1500 Metre Run 65-69 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nick Bannenberg          M68 AUS                    6:51.94   501  
 -- Kevin Blewitt            M69 AUS                        DNF  
 -- Noel Donohoe             M67 AUS                        DNF  
 
Event 213  Decathlon: #10 Men 1500 Metre Run 70-74 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ken Daniels              M70 AUS                    7:00.11   538  
  2 Aneurin Evans            M70 AUS                    7:59.48   321  
  3 Trevor Cowley            M73 NZL                    8:28.11   235  
  4 Donald Chambers          M71 AUS                    9:34.53    84  
 
Event 214  Decathlon: #10 Men 1500 Metre Run 30-34 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brad Osborn              M34 AUS                    5:32.06   389  
 
Event 215  Decathlon: #10 Men 1500 Metre Sprint 35-39 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jason Burt               M35 AUS                    5:23.22   455  
 
Event 216  Decathlon: #10 Men 1500 Metre Run 45-49 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Fisher             M49 AUS                    5:28.38   596  
  2 Matthew Muell            M46 AUS                    5:43.90   516  
  3 David Rondon             M47 NZL                    5:53.67   469  
  4 Neil Gray                M49 AUS                    6:10.96   390  
  5 Simon Butler-White       M49 AUS                    6:15.17   372  
 
Event 217  Decathlon: #10 Men 1500 Metre Run 50-54 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Hanbury-Brown     M51 AUS                    6:45.51   321  
  2 Paul Hallet              M53 AUS                    7:56.56   104  
 -- Andrew Atkinson-Howatt   M51 AUS                        DNF  
 
Event 218  Decathlon: #10 Men 1500 Metre Run 55-59 years Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vasyl Shuter             M59 AUS                    6:36.54   427  
  2 Viddy Jermacans          M59 AUS                    6:41.42   407